Jego Ekscelencja bp Merardo Loya opublikował zdjęcia ze swojej pierwszej wizyty duszpasterskiej w Kurytybie (Curitiba), stolicy brazylijskiego stanu Paraná.
Jak poinformował Jego Ekscelencja, miejscowa wspólnota znajduje się pod patronatem Matki Bożej Światła (Nossa Senhora da Luz). W czasie swojej wizyty bp Merardo Loya udzielił sakramentu bierzmowania oraz dokonał poświęcenia pierwszego kielicha liturgicznego należącego do tamtejszej kaplicy.
„Pierwsza misja w Kurytybie, Brazylia... Piękne miasto z bardzo pobożną wspólnotą, pod patronatem Matki Bożej Światła... Bierzmowania, poświęcenie swojego pierwszego Kielicha” – napisał ks. Biskup w mediach społecznościowych.
Warto dodać, że Matka Boża Światła (Nossa Senhora da Luz dos Pinhais) jest od stuleci patronką Kurytyby i całej archidiecezji tego miasta. Kult ten sięga początków kolonizacji regionu przez portugalskich osadników.
Źródło: profil bp. Merardo Loyi na Facebooku.
Za: tenetetraditiones.blogspot.com/2026/06/bp-merardo-loya-odwiedzi-wspolnote.html#more