STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

piątek, 26 czerwca 2026

Bp Merardo Loya odwiedził wspólnotę w Juazeiro

Druga misja bp. Merardo Loyi w Brazylii – Juazeiro do Norte

            Jego Ekscelencja ks. bp. Merardo Loya kontynuuje swoją podróż apostolską po Brazylii. Drugim przystankiem na trasie wizyty było Juazeiro do Norte, położone ponad 3000 kilometrów od Kurytyby.

 Jak poinformował Jego Ekscelencja, miejscowa wspólnota znajduje się pod patronatem Matki Bożej z La Salette i wyróżnia się dużą liczbą dzieci oraz młodzieży, co daje nadzieję na dalszy rozwój i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach.

 Biskup zwrócił również uwagę na znaczenie edukacji domowej prowadzonej przez rodziny katolickie. Podkreślił, że dzieci wychowywane są w duchu katolickim i otrzymują formację wolną od antychrześcijańskich wpływów obecnych we współczesnym szkolnictwie publicznym.

 Wierni z Juazeiro do Norte odznaczają się żywą pobożnością oraz szczególnym nabożeństwem do św. Antoniego, św. Jana Chrzciciela, a także świętych Apostołów Piotra i Pawła. Bp Loya podkreślił również niezwykle serdeczne przyjęcie, jakiego doznał ze strony miejscowej wspólnoty. Szczególnym wzruszeniem były dla niego dzieci, które przygotowały specjalny program muzyczny i powitały go pieśniami, okazując wiele szczerej życzliwości i przywiązania do wiary katolickiej.

 Polecajmy Bogu tę młodą i dynamicznie rozwijającą się wspólnotę, jej rodziny, dzieci oraz wszystkich wiernych trwających przy Tradycji katolickiej.

Źródło: profil bp. Merardo Loyi na Facebooku. 

Za: tenetetraditiones.blogspot.com/2026/06/bp-merardo-loya-odwiedzi-wspolnote-w.html#more