STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

czwartek, 25 czerwca 2026

Bp Karol McGuire udzielił tonsury i niższych święceń

 Niższe święcenia i tonsura podczas rekolekcji z JE ks. bp. Karolem McGuire’em (S.G.G.)

         W ubiegłym tygodniu odbyły się rekolekcje prowadzone przez JE ks. bp. Karola McGuire’a (biskup S.G.G.). Ich zwieńczeniem było udzielenie pierwszej tonsury oraz niższych święceń kandydatom przygotowującym się do służby Kościołowi.

 Jak poinformowano w relacjach opublikowanych po uroczystości, rekolekcje odbyły się w kościele św. Józefa w Mount Vernon w stanie Waszyngton (USA). Na ich zakończenie bp Karol McGuire udzielił święceń niższych ostiariusza i lektora Jozuemu Balancio oraz Alfonsowi Capetillo, a Krzysztof Brueggemann otrzymał pierwszą tonsurę, stanowiącą tradycyjny obrzęd włączenia do stanu duchownego.

 Ostiariuszowi powierzana jest troska o świątynię i jej porządek, natomiast lektor otrzymuje zadanie odczytywania lekcji podczas liturgii. Polecajmy Bogu nowych duchownych oraz wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa. Nie zapominajmy również o modlitwie o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Laus Deo.

Źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090389267073

Za: tenetetraditiones.blogspot.com/2026/06/bp-karol-mcguire-udzieli-tonsury-i.html#more