STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

sobota, 15 lutego 2025

List JE x. Bp Pio Espina Leupolda w sprawie udzielenia sakry biskupiej

Ze względu na ruch, jaki powodują zajęcia w seminarium i misjach, zarówno w Argentynie, jak i w innych krajach, bliskich i dalekich, wraz ze wszystkimi podróżami i ryzykiem, jakie się z tym wiąże (godziny za kierownicą, autobusy, samoloty), od pewnego czasu nurtuje nas możliwość posiadania innego biskupa, nie tylko po to, aby wspierał pracę apostolską, zarówno w zajęciach seminaryjnych, jak i w misjach, ale także w przypadku choroby lub wypadku.
Po skonsultowaniu tej sprawy z Monseñorem Pivarunasem oraz z ojcami, których dotyczy ta kwestia, zaproponowano ojca Juliana Espinę jako kandydata ze względu na jego doświadczenie kapłańskie i gorliwość o zbawienie dusz. Jego konsekracja odbędzie się, jeśli Bóg pozwoli, w najbliższe 22 lutego, w Święto Katedry św. Piotra w Antiochii.
Jednym z tematów poruszanych przez biskupów przy innych okazjach była również kwestia, jak ważne jest, aby kandydat na biskupstwo był zawsze wierny całemu Magisterium Kościoła, zarówno nadzwyczajnemu Magisterium, jak i zwyczajnemu, ze swoją dyscypliną i liturgią.
Wiele dyskutowano, niestety, na temat zmian liturgicznych wprowadzonych przez Jego Świątobliwość Piusa XII, świętej pamięci, które wywołały niemałe problemy i podziały. My nie kwestionujemy postanowień ani zmian, jakie może wprowadzić prawowity papież, tak jak to zrobił Jego Świątobliwość Pius XII – po prostu je przestrzegamy, tak jak powinna to czynić postawa dobrego katolika.
Niech Bóg was błogosławi i strzeże oraz obdarzy wszystkich swoim pokojem. +Pio Espina Leupold