STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

wtorek, 18 lutego 2025

Dziś, 18 lutego, obchodzimy urodziny JE x. Bp Rodrigo Da Silvy i ks. Rafała Trytka

Dziś, 18 lutego, obchodzimy urodziny JE x. Bp Rodrigo Da Silvy i ks. Rafała Trytka, duszpasterza sedewakantystów w Polsce. Z okazji ich urodzin pamiętajmy dziś o nich w naszych modlitwach.

---
Dom Rodrigo Ribeiro da Silva urodził się 18 lutego 1991 r. w Recife w Brazylii, a 9 czerwca tego samego roku został ochrzczony. Przygotowanie do kapłaństwa rozpoczął w 2006 r. w Niższym Seminarium Archidiecezji Olinda i Recife. Kontynuował studia w tradycyjnym klasztorze benedyktyńskim w Nova Friburgo w Brazylii, a następnie w seminarium Saint Louis-Marie Grignion de Montfort (SAJM) we Francji. Po ukończeniu studiów teologicznych został wyświęcony na kapłana przez biskupa Richarda Williamsona 23 grudnia 2017 r. we wspomnianym klasztorze benedyktynów w Nova Friburgo.
Podczas swoich pierwszych miesięcy jako ksiądz, stał się bardziej świadomy problemów związanych z mszą una cum i ogólną apostazją związaną z Soborem Watykańskim II, co doprowadziło go do przyjęcia sedewakantyzmu. 29 sierpnia 2021 r. otrzymał konsekrację biskupią z rąk biskupa Daniela Dolana, biskupa sedewakantystycznego w Stanach Zjednoczonych.

---
Rafał Trytek RCI (ur. 18 lutego 1979 r. w Tarnowie) jest księdzem katolickim, wyświęconym 25 czerwca 2005 r. przez JE biskupa Bernarda Tissier de Mallerais w Towarzystwie Świętego Piusa X (SSPX). Obecnie służy jako duszpasterz tradycyjnych polskich katolików, którzy wierzą w wakat Stolicy Apostolskiej, a także jako publicysta.

Od początku lat 80. mieszkał w Rybniku, gdzie ukończył Szkołę Podstawową nr 14 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich (dawniej Pruskie Królewskie Gimnazjum w Rybniku). W latach 1999-2005 był klerykiem w Seminarium Duchownym Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen koło Ratyzbony w Bawarii.

W styczniu 2006 r. Ks. Trytek opuścił Bractwo Świętego Piusa X, aby rozpocząć apostolat poświęcony polskim sedewakantystom. Zna w stopniu komunikatywnym kilka języków, w tym niemiecki, angielski, francuski i łacinę.