STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

sobota, 18 marca 2023

X. Filip Guépin — wspomnienie

 

 Requiescat in pace

       W Wielkim Poście, tym okresie roku liturgicznego, w którym szczególnie doceniamy dar posługi kapłańskiej, jaką mogą cieszyć się wierni Tradycji katolickiej, warto wrócić myślami do 11 lutego 2023 r. – dnia uroczystości pogrzebowych x. Filipa Guépina.

Msza Święta w intencji Zmarłego rozpoczęła się o godz. 9.00 w święto Matki Bożej z Lourdes. Sprawowana była w kaplicy pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Allonville 88 w Nantes. Doczesne szczątki kapłana zostały następnie odprowadzone na cmentarz Bouteillerie.

X. Filip Guépin urodził się w Niort 13 lutego 1951 r., odbył studia w seminarium w Ecône i otrzymał święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Marcelego Lefebvre’a 29 czerwca 1977 r. Po ponad dwóch latach posługi duszpasterskiej w regionie Bordeaux został wydalony z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X z powodu odmowy uznania Jana Pawła II za wikariusza naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Odpowiadając na prośby wielu katolików, podjął pracę w Nantes, mieście do tej pory pozbawionym miejsca, w którym byłaby regularnie sprawowana Msza Święta. Przez blisko 43 lata sprawował Msze i udzielał sakramentów w kaplicy pw. Chrystusa Króla. Był czcicielem św. Joanny d’Arc, którą upamiętniał corocznym publicznym hołdem. Pracował również jako kapłan weteranów – co roku na wyspie Yeu odprawiał Msze w intencji marszałka Filipa Pétaina i żołnierzy poległych w trakcie obu wojen światowych. Sprawował opiekę nad wspólnotami zakonnymi w Saint Aubin-des-Châteaux i Montauban. 15 sierpnia każdego roku prowadził procesje w Treillières, gdzie znajduje się przywrócona kultowi Bożemu kaplica pw. Matki Bożej od Darów.

X. Filip Guépin zmarł 7 lutego. Módlmy się o spokój duszy tego bojownika o Wiarę oddanego tradycyjnej liturgii Kościoła, miłośnika brewiarza, kapłana odrzucającego kompromisy z modernizmem. Naśladujmy go w umiłowaniu Mszy Świętej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami: