STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

wtorek, 30 sierpnia 2022

x. Rafał Trytek ICR: Głos kapłański (nr 30)

 

          Niech będą pochwaleni Jezus Chrystus i Matka Boża Wniebowzięta Królowa Polski!

Przedziwnie się składa, że dzień tryumfu Najświętszej Maryi Panny, czyli Jej Wniebowzięcie, to jednocześnie dzień jednego z największych tryumfów naszej Ojczyzny. Sierpniowa wiktoria w bitwie o Warszawę A.D. 1920 była możliwa dzięki mobilizacji całego narodu, jego wszystkich warstw społecznych, sił wojennych, a przede wszystkim duchowych. W kluczowym momencie Maryja Niepokalana objawiła się na polu bitwy, wystraszając bolszewików i dodając Polakom odwagi i determinacji. Jeżeli chcemy dzisiaj pokonać wroga, zjednoczmy nasze niewielkie siły w modlitwie, starajmy się podejmować ofiary i wyrzeczenia w tej intencji, ukorzmy się przed Bożym Majestatem, starajmy się o zjednoczenie serc i dusz. Niech umilkną swary i niepotrzebne wojenki.

26 sierpnia ze świętem Matki Boskiej Częstochowskiej przypomina, jaką siłę może mieć jeden klasztor pod przewodnictwem niezłomnego przeora – ojca Augustyna Kordeckiego. Jak niewiele potrzeba, by odmienić losy – zdawałoby się przegranej – wojny! MARYJA jest Królową Polski, ale i Aniołów, których posyła nam do pomocy w tych śmiertelnych zmaganiach. Ona potrafi zesłać w sierpniu śnieg w upalnym Rzymie, by wskazać wybrane miejsce (święto Matki Boskiej Śnieżnej). Uciekajmy się do Jej Niepokalanego Serca bezustannie, a zwłaszcza w chwilach trwogi. Jeśli jesteśmy grzesznikami, to pamiętajmy, że nawet święty Augustyn przed nawróceniem miał konkubinę i dziecko! Modlitwa za nawrócenie grzeszników jest szczególnie pełna zasług. Prośmy Pana Zastępów, by dał nam władców takich jak święty Ludwik Francuski, takich duchownych jak święty proboszcz z Ars i święty Kajetan, takich zakonników jak święta Klara i błogosławiona Bronisława (obrończyni dobrego imienia) oraz takich małżonków jak święty Joachim!

Z kapłańskim błogosławieństwem

x. Rafał J. Trytek ICR

Za:  http://www.legitymizm.org/glos-kaplanski-numer-30

Pierwodruk: „Biuletyn Czcicieli św. Marii Goretti” 2022, nr 8 (30)