STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

piątek, 24 kwietnia 2020

Modlitwa w potrzebach Kraju


      Boże, nie według grzechów naszych, nie według nieprawości naszych oddaj nam; miłosierdziem Twém racz nas pocieszyć. Dopomóż nam, o Boże; w Tobie zbawienie nasze. Według chwały Imienia Twego, wybaw, nas, Panie; bądź nam miłościw według dobroci Twojéj.

V. Pokaż nad nami zmiłowanie ojcowskie.
R. A daj nam ocalenie i zbawienie w Tobie.

Boże, który się więcéj dajesz przebłagać szczerym żalem pokutujących, niżeli się obrażasz przestępstwami grzeszników: ludu Twego do Ciebie wołającego racz litościwie wysłuchać prośby, a odwróć od nas gniewu Twojego kary. Prosimy Cię przez Pana naszego, Odkupiciela i Zbawiciela. Amen.

 Psalm XLV. 

Bóg nasz ucieczką i mocą: pomocnikiem w uciskach które nalazły nas bardzo.
Przetoż się bać nie będziem gdy się poruszy ziemia, i przeniosą się góry w serce morza.
Szumiały i zamąciły się wody ich, zatrzęsły się góry przed siłą Jego.
Bystrość rzeki rozwesela miasto Boże: poświęcił przybytek swój najwyższy.
Bóg w Pośrodku jego, nie będzie poruszone: ratuje go Bóg rano na świtaniu.
Potrwożyli się narodowie i nachyliły się królestwa: dał głos swój i poruszyła się ziemia.
Pan Zastępów z nami: Bóg Jakóbów obrońcą naszym.
Pójdźcie a oglądajcie sprawy Pańskie, jakie uczynił cuda na ziemi: odjąwszy wojny aż do krajów ziemi.
Skruszy łuk i zdruzgocze oręże: i tarcze ogniem popali.
Uspokójcie się, a obaczcie żem ja jest Bóg: będę podwyższon między narody, i będę podwyższon na ziemi.
Pan Zastępów z nami: Bóg Jakóbów obrońcą naszym.
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku i teraz i t. d.

Modlitwa Powszechna.

Boże przedwieczny, przed którego Wielmożnością drży Niebo i ziemia, Panie Wszechmogący, litości i miłosierdzia Ojcze, wiem że jestem najniegodniejszy prosić Cię o łaski i dary, który za Swą mękę bolesną i śmierć na krzyżu za mnie poniesioną odpłacam się tak pełném niewdzięczności i pełném grzechów życiem; ale pozwoliłeś, i owszem rozkazałeś, Panie najdobrotliwszy, którego i miłosierdzie jest nad wszystkie sprawy Twoje, iżbyśmy Cię prosili, a będzie nam dano; iżbyśmy szukali, a znajdziemy; rozkazałeś iżbyśmy się między sobą miłowali, jak Ty nas umiłowałeś. A więc tą miłością od Ciebie nam zostawioną, ducha mojego posilając i przez nią o łaskę Twą najświętszą błagając i żebrząc, modlę się Panie, za wszystkich bliźnich moich: aby jako krew Twoja najdroższa była za wszystkich położona, tak aby też wszystkim dała zbawienie. Natchnij nas Boże Wszechmogący, pobożności duchem, daj nam w modlitwie i w dobrych uczynkach zamiłowanie, a wszelkie potrzeby i prośby nasze racz zaspakajać nie według woli naszéj własnéj, lecz według Opatrzności Twéj Boskiéj i dla otrzymania łaski Twojéj na Sądzie strasznym. Prosimy Cię, Panie, daj nam zgodę i jedność, daj nam wierne naśladowanie Zbawiciela i Odkupiciela naszego i przykładne zachowanie rozkazań Jego Kościoła. Prosimy cię za więźniów i prześladowanie znoszących; prosimy Cię za wszystkich wiernych, i za tych którzy Cię o nic nie proszą i za nic Ci nie dziękują. Prosimy Cię o gorliwość Kapłanów, o dobry przykład Rządców, o miłość i wiarę małżeństw, o zgodę rodzin, o szczęśliwe matek rozwiązanie; prosimy Cię o pociechę z dzieci dla rodziców, o miłość i budujący przykład rodziców i wszystkich starszych dla dzieci, o opiekę panów dla sług, o wierność i przychylność sług dla panów; prosimy Cię daj konającym oddanie ducha w Twéj łasce; nieszczęśliwym męztwo, cierpliwość i nadziei przyszłego szczęścia obfitość; szczęśliwym pokorę, cichość i pamięć na straszny Sąd Twój; daj sierotom przychylną opiekę, wdowom ratunek i wsparcie, dobroczyńcom wdzięczności odpłatę, przyjaciołom stałość, nieprzyjaciołom pojednanie; daj nieumiejętnym bezpieczeństwo prostoty, umiejętnym bogobojne nauki użycie; daj chorym uzdrowienie, podróżnym szczęśliwe przybycie, rozdzielonym pożądane połączenie; daj nam urodzaje, zdrowie i pokój; daj nam miłość pracy i wytrwałość; daj nam prosimy Cię, Panie najmiłościwszy, Dobroci nieprzebrana, Królu Nieba i ziemi, Boże w Trójcy Przenajświętszéj jedyny, iżbyśmy na błogosławieństwo Twoje w tém doczesném życiu zasłużywszy, weszli w życiu przyszłem do Królestwa Twéj chwały, przez mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, Pana naszego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki nieskończone. Amen.

Wieczny odpoczynek racz dać, Panie duszom wiernych zmarłych, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, Wierzę w Boga.

Za: GŁOS DUSZY. ZBIÓR NABOŻEŃSTWA KATOLICKIEGO, mieszczący w sobie: Kilka sposobów słuchania Mszy Ś. Nabożeństwo na Wielki Tydzień, Nabożeństwo do Trójcy Przenajświętszéj, do Najświętszéj Maryi Panny, do Świętych Aniołów Bożych, Nowennę o śmierć szczęśliwą, Modlitwy na główniejsze uroczystóści roczne, oraz Pieśni kościelne. Wydanie nowe poprawne i pomnożone. Nakładem księgarni pod firmą Józefa Zawadzkiego w Wilnie. Naumburg. 1868. Str. 839-842.

REIMPRIMATUR.
2. Datum Petropoli, Octobris die 1867 an.
† Josephus Maximilianus Staniewski, Episcopus, m. pr.
N. 1101.

Od Redakcji Portalu Legitymistycznego: Zachowana została oryginalna pisownia.

Za:  http://sedevacante.pl/teksty.php?li=95