STRONA INTERNETOWA POWSTAŁA W CELU PROPAGOWANIA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH INTEGRALNEJ WIARY KATOLICKIEJ POD DUCHOWĄ OPIEKĄ św. Ignacego, św. Dominika oraz św. Franciszka

Cytaty na nasze czasy:

"Człowiek jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony"

Św. Ignacy Loyola


"Papa materialiter tantum, sed non formaliter" (Papież tylko materialnie, lecz nie formalnie)

J.E. ks. bp Guerard des Lauriers



"Papież posiada asystencję Ducha Świętego przy ogłaszaniu dogmatów i zasad moralnych oraz ustalaniu norm liturgicznych oraz zasad karności duszpasterskiej. Dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby Chrystus mógł głosić te błędy lub ustalać takie grzeszne normy dyscyplinarne, to tak samo jest także nie do pomyślenia, by asystencja, jaką przez Ducha Świętego otacza On Kościół mogła zezwolić na dokonywanie podobnych rzeczy. A zatem fakt, iż papieże Vaticanum II dopuścili się takich postępków jest pewnym znakiem, że nie posiadają oni autorytetu władzy Chrystusa. Nauki Vaticanum II, jak też mające w nim źródło reformy, są sprzeczne z Wiarą i zgubne dla naszego zbawienia wiecznego. A ponieważ Kościół jest zarówno wolny od błędu jak i nieomylny, to nie może dawać wiernym doktryn, praw, liturgii i dyscypliny sprzecznych z Wiarą i zgubnych dla naszego wiecznego zbawienia. A zatem musimy dojść do wniosku, że zarówno ten sobór jak i jego reformy nie pochodzą od Kościoła, tj. od Ducha Świętego, ale są wynikiem złowrogiej infiltracji, jaka dotknęła Kościół. Z powyższego wynika, że ci, którzy zwołali ten nieszczęsny sobór i promulgowali te złe reformy nie wprowadzili ich na mocy władzy Kościoła, za którą stoi autorytet władzy Chrystusa. Z tego słusznie wnioskujemy, że ich roszczenia do posiadania tej władzy są bezpodstawne, bez względu na wszelkie stwarzane pozory, a nawet pomimo pozornie ważnego wyboru na urząd papieski."

J.E. ks. bp Donald J. Sanborn

wtorek, 6 lutego 2024

x. Rafał Trytek — kazanie na Niedzielę Sześćdziesiątnicy AD 2024 (Wrocław, 4 II)


W cierpliwości zdobywa się Królestwo Boże, a lekcja i Ewangelia w Niedzielę Sześćdziesiątnicy motywują nas do podjęcia wysiłku zbawienia – nauczał x. Rafał Trytek ICR, który 4 lutego AD 2024 sprawował Mszę Świętą w Oratorium Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego we Wrocławiu. Wzorem dla wiernych w dniach poprzedzających Wielki Post jest św. Paweł. Apostoł przyjął na swoje barki nieprawdopodobny wręcz ogrom poświęcenia, więc również dziś powinniśmy dziękować, że w dziejach Kościoła pojawił się ktoś z tak żelazną wolą – siłą zdolną pokonać wszelkie wątpliwości i słabości. Czytamy o człowieku steranym życiem, lecz obecnie także dzięki niemu w Polsce są miejsca, gdzie głoszona jest Ewangelia. Z drugiej strony zaś – wobec licznych niebezpieczeństw zagrażających katolikom – musimy pamiętać, że każdy z nas jest słaby, zatem powinien strzec się utraty wiary i czystych obyczajów.

Wzorem dla katolików są wielcy święci z zakonu karmelitańskiego – wśród nich m.in. bp Andrzej Corsini, upamiętniony w kalendarzu liturgicznym pod datą 4 lutego. Z wysokimi wymaganiami, jakie stawiane są członkom zakonu, wiąże się Szkaplerz karmelitański, objawiony Szymonowi Stockowi w XIII wieku i obdarowany przez Kościół Święty licznymi przywilejami. Każdy wierny, który przyjął Szkaplerz, jest włączany w zasługi zakonu karmelitańskiego. Upadamy, jesteśmy słabi i grzeszni, lecz mamy za współbraci wielkich karmelitów – zaznaczył duszpasterz Tradycji.