W najbliższy wtorek obchodzimy uroczystość świętego Piusa X.
Niemożliwe, byśmy nie zwrócili szczególnej uwagi na tego wielkiego
świętego, gdyż jest on naszym przywódcą w walce z modernizmem. Nasz opór
wobec modernizmu nie opiera się bowiem na naszym własnym autorytecie,
lecz raczej na autorytecie owego wielkiego papieża i świętego, który sto
lat temu wskazał modernistów palcem, i powiedział: „Jeśli uda im się
zrealizować postulowany przez siebie program, zniszczą Kościół”. I
właśnie walka z modernizmem jest bez wątpienia najważniejszym aspektem
jego życia. Stanowi też prawdopodobnie główną przyczynę, dla której
został ogłoszony świętym.
Winniśmy jednak przyjrzeć się również innym aspektom jego świętości.
Często koncentrujemy się na walce Piusa X z modernizmem, lecz był on
święty pod wielu innymi względami. Zauważamy trzy główne „obszary”, na
których zaznaczyła się jego świętość. Pierwszym była jego miłość i
wrażliwość wobec ubogich. Drugim – zapał w realizowaniu obowiązków
stanu. Trzecim zaś: pokora.
DEKLARACJA DOKTRYNALNA
czwartek, 31 sierpnia 2023
Bp Donald Sanborn - PROBOSZCZ BARDZO DUŻEJ PARAFII – Kazanie o świętym Piusie X
środa, 30 sierpnia 2023
Żywot świętego Ludwika IX, Króla francuskiego
(Żył około roku Pańskiego 1270).
Ludwik VIII, król francuski, pojął za żonę hiszpańską królewnę Blankę, które to małżeństwo Pan Bóg pobłogosławił dziewięciu synami i trojga córkami. Następca tronu, Ludwik IX, ochrzczony został w kaplicy pałacowej w Poissy (Puasy) i dlatego też później podpisywał się „Ludwikiem z Poiss.” Na pytanie, czemu więcej ceni tę kapliczkę od katedry w mieście Reims, gdzie się odbyła jego koronacya na króla, odpowiedział: „Czemużbym nie miał przekładać Poissy, gdzie mi udzielono wiecznotrwałą godność chrześcijanina, nad Reims, gdzie na mnie zlano przemijający i znikomy urząd królewski?” Sama królowa czuwała nad religijno-naukowem wykształceniem swych dzieci, a mianowicie młodego Ludwika. Gdy pewnego razu szeptano na dworze, że młody Ludwik szczególną przychylność okazuje pewnej pannie dworskiej, dała mu następujące napomnienie: „Kochany synu, miłuję cię szczerze i gorąco, ale wolałabym cię widzieć na marach, aniżeli obciążonego grzechem śmiertelnym.“ Słowa te wyryły się w sercu jego głoskami niezatartemi.
wtorek, 29 sierpnia 2023
Kolejny członek Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego oraz chrzest w konwencie Franciszkańskim w Brazylii
Pax et Bonum!
Drodzy wierni, wczoraj z łaską Bożą nasza Rodzina franciszkańska przyjęła kolejnego członka do Trzeciego Zakonu, brata José de Santa Filomena T.O.F. Tej samej nocy Kościół Święty przyjął nową córkę. Ojciec Boaventura ochrzcił małą Marię Izabelę Filomenę.
Zdjęcia z ceremonii poniżej.
poniedziałek, 28 sierpnia 2023
KRAKÓW - PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH: 28.08. - 3.09. AD 2023
28.VIII. św. Augustyna
Poniedziałek - Msza św. o godz. 18.30
29.VIII. Ścięcie św.Jana
Wtorek -Msza św. o godz.7.20
30.VIII. św. Róży
Środa - Msza św. o godz. 7.20
niedziela, 27 sierpnia 2023
Kazania ks. Rafała Trytka ICR: "Kto jest potomstwem Abrahama?"
Ksiądz Rafał Trytek ICR - członek Instytutu Rzymskokatolickiego JE x. Biskupa Donalda Sanborna.
Deklaracja Doktrynalna: http://sedevacante.pl/deklaracja.php
Msze Święte:
*Kraków: http://sedevacante.pl/porzadek.php
*Wrocław: https://mszatrydencka.wroclaw.pl
*Warszawa: https://msza.waw.pl/kontakt/
Adres kontaktowy: xtrytek@sedevacante.pl
Katolickie treści: https://ultramontes.pl
Kazanie ks. Rafała Trytka wygłoszone na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego 27.08.2023, w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ul. Sarego 18/2.
Temat: Kto jest potomstwem Abrahama?
sobota, 26 sierpnia 2023
Święto parafialne w parafii Trydenckiego Bractwa Kapłańskiego w Meksyku
Dzięki Bogu, niezwykłej pracy JE x. Bp Dávili Gandary, a także o. Romana, księdza kościoła Niepokalanego Serca Maryi, we wsi Huitziltepec, Guerrero w Meksyku 22 sierpnia odbyło się święto parafialne.
Zdjęcia z uroczystości poniżej.
piątek, 25 sierpnia 2023
x. Rafał Trytek ICR: Polska i Francja — filary Christianitas
Pradawne związki łączące Polskę i Francję zasadzały się głównie na pokrewieństwie duchowym, gdyż obydwa państwa i narody zostały wszczepione w ten sam Kościół Święty rzymskokatolicki. Począwszy od średniowiecza przybywali do nas misjonarze z krajów zachodniej Europy, a wśród nich – wielu Francuzów. Około roku 1140 założone zostało najstarsze w Polsce opactwo cystersów w Jędrzejowie. W bieżącym roku przypada osiemset lat od śmierci jedynego polskiego cystersa wyniesionego do chwały ołtarzy – bł. Wincentego Kadłubka.
Innym zakonem związanym trwale z Francją jest zakon norbertanów. Jego założycielem był co prawda niemiecki kanonik, św. Norbert, ale łacińska nazwa zgromadzenia to Ordo Praemonstratensium, od miejsca powstania w Premontre, w dawnej diecezji Laon. W wieku XIII w południowej Francji św. Dominik, pochodzący z Kastylii, założył Zakon Kaznodziejski, który tak wspaniałe owoce przyniósł m.in. w Polsce. W tym samym XIII wieku żył św. Ludwik IX – patron męskiej gałęzi III zakonu św. Franciszka z Asyżu. Do Soboru Watykańskiego II był to największy III zakon na świecie. W wieku XVI w Paryżu powstali jezuici, którzy odegrali fundamentalną rolę w rekatolicyzacji Polski w dobie kontrreformacji.
czwartek, 24 sierpnia 2023
W rocznicę śmierci JE ks. bpa Roberta Fidelisa McKenny OP
J. Eks. ks. bp Robert Fidelis McKenna (ur. 8 lipca 1927 r.) w 1958 roku został wyświęcony w zakonie dominikańskim na kapłana przez kardynała Cicognianiego.
Wkrótce po Soborze Watykańskim II o. Robert odciął się od Novus Ordo, które rozpanoszyło się także w zakonie kaznodziejskim i pozostając wciąż zakonnikiem dominikańskim postanowił wspólnie z ks. Franciszkiem Fentonem założyć Prawowierny Ruch Rzymsko-Katolicki (Orthodox Roman Catholic Movement, w skrócie ORCM). Było to stowarzyszenie zrzeszające katolickich duchownych.
Od 1972 roku, gdy ORCM zakupił od metodystów zbór i przebudował go na katolicką kaplicę, ojciec (a po sakrze biskup) Robert McKenna pełnił obowiązki „proboszcza” kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Monroe, w stanie Connecticut, w Stanach Zjednoczonych. Przy kaplicy działa bardzo prężna „parafia” oraz szkoła podstawowa i liceum.
środa, 23 sierpnia 2023
Założenie Misji Franciszkańskiej w Presidente Prudente/SP
Pax et Bonum!
8 czerwca, w tegoroczną uroczystość Bożego Ciała, ks.Pedro Maria oficjalnie założył Misję Najświętszych Serc Jezusowych w mieście Presidente Prudente, w głębi São Paulo. Na dwudniową Mszę św. przybyło wielu wiernych, w tym także wierni ze stanu Paraná, którzy przybyli, aby przyjąć Sakramenty.
Teraz dzięki Misji Presidente Prudente/SP wierni z sąsiednich miast, takich jak Araçatuba, Asyż i Marília, będą mogli uczestniczyć we Mszach Świętych. Misja w tym mieście była opatrznościowa, ponieważ Presidente Prudente jest strategicznym punktem dla Misji Franciszkańskich w głębi São Paulo.
wtorek, 22 sierpnia 2023
Św. Pius X
20 sierpnia 1914 roku zmarł w Watykanie, w wieku 79 lat, Św. Pius X [Sancto Pius Decimus; z urodzenia: Giuseppe Melchiore Sarto], 257. papież Świętego Kościoła Rzymskiego; pochodził z ubogiej i wielodzietnej rodziny z prowincji Treviso (ostatnio wykluczono hipotezę o polskim pochodzeniu jego ojca); święcenia kapłańskie przyjął w 1858 roku, sakrę biskupią (jako bp Mantui) otrzymał w 1884 roku; w czerwcu 1893 roku został kreowany (przez papieża Leona XIII) kardynałem prezbiterem i mianowany patriarchą Wenecji; papieżem został wybrany 4 sierpnia 1903 roku (po ekskluzywie, jaką w imieniu cesarza Franciszka Józefa I złożył przeciwko kandydaturze kard. Rampolli – podejrzewanego o związki z masonerią – książę bp krakowski Jan kard. Puzyna; mimo to, po elekcji Pius X wydał konsytucję znoszącą prawo veta monarchów świeckich i zakazującą go pod karą ekskomuniki); dewizą jego pontyfikatu stało się: „Odnowić wszystko w Chrystusie” (Instaurare omnia in Christo); okazał się pogromcą modernizmu, jako „syntezy wszystkich herezji” (dekret Lamentabili, encyklika Pascendi Dominici gregis, wprowadzenie przysięgi antymodernistycznej dla kapłanów) i chrześcijańskiej demokracji (potępienie ruchu Sillon bullą Notre charge apostolique),
poniedziałek, 21 sierpnia 2023
KRAKÓW - PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH: 21.08. - 27.08 AD 2023
21.VIII. św. Joanny Franciszki
Poniedziałek - Msza św. o godz. 18.30
22.VIII. Niepokalanego Serca N.M.P
Wtorek - Msza św. o godz.7.20
24.VIII. św. Bartłomieja
Czwartek - Msza św. o godz. 7.20
niedziela, 20 sierpnia 2023
Kazania ks. Rafała Trytka ICR: Miłosierny Samarytanin i św. Bernard z Clairvaux
Ksiądz Rafał Trytek ICR - członek Instytutu Rzymskokatolickiego JE x. Biskupa Donalda Sanborna.
Deklaracja Doktrynalna: http://sedevacante.pl/deklaracja.php
Msze Święte:
*Kraków: http://sedevacante.pl/porzadek.php
*Wrocław: https://mszatrydencka.wroclaw.pl
*Warszawa: https://msza.waw.pl/kontakt/
Adres kontaktowy: xtrytek@sedevacante.pl
Katolickie treści: https://ultramontes.pl
Kazanie ks. Rafała Trytka wygłoszone na XII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego 20.08.2023, w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ul. Sarego 18/2.
Temat: Miłosierny Samarytanin i św. Bernard z Clairvaux
sobota, 19 sierpnia 2023
"Śmierć fizyczna Jezusa Chrystusa"
piątek, 18 sierpnia 2023
Fałszywy Sobór Watykański II
czwartek, 17 sierpnia 2023
Moralne bankructwo modernistycznego neokościoła - KS. BENEDICT HUGHES CMRI (redaktor "The Reign of Mary")
Kilka dni temu przejeżdżałem obok czyjegoś ogrodu i zobaczyłem tam nie jednego, a dwa strachy na wróble. Zdałem sobie sprawę, że coraz rzadziej widuje się te karykatury – ot, jeszcze jedno echo minionej epoki. Ale przyszło mi też na myśl, że strach na wróble to właściwy symbol kościoła soborowego.
Oczywiście strachy na wróble celowo mają wyglądać jak ludzie, aby odstraszać ptaki, które mogą zjadać rosnące rośliny lub wydziobywać ziarna z niedawno obsianych pól. Jednakże nie są ludźmi, ponieważ nie ma w nich duszy ani życia. Są pustymi garniturami odzieży mającymi przypominać ludzi.
Na podobnej zasadzie Novus Ordo czyli kościół soborowy jest pustym kompletem ubrań. Ma wyglądać jak coś prawdziwego – czyli Kościół katolicki założony przez Jezusa Chrystusa – ale nie jest tym, za co się podaje. Jest pusty, pozbawiony życia. Ta pustka staje się coraz bardziej widoczna dla każdego uczciwego obserwatora.
środa, 16 sierpnia 2023
Dni błogosławieństw dla nigeryjskiej misji
wtorek, 15 sierpnia 2023
Kazania ks. Rafała Trytka ICR: Kazanie na Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny
Ksiądz Rafał Trytek ICR - członek Instytutu Rzymskokatolickiego JE x. Biskupa Donalda Sanborna.
Deklaracja Doktrynalna: http://sedevacante.pl/deklaracja.php
Msze Święte:
*Kraków: http://sedevacante.pl/porzadek.php
*Wrocław: https://mszatrydencka.wroclaw.pl
*Warszawa: https://msza.waw.pl/kontakt/
Adres kontaktowy: xtrytek@sedevacante.pl
Katolickie treści: https://ultramontes.pl
Kazanie ks. Rafała Trytka wygłoszone na Święto Wniebowzięcia NMP 15.08.2023, w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ul. Sarego 18/2.
Temat: Maryja - Pogromczyni Szatana i Królowa Polski
poniedziałek, 14 sierpnia 2023
KRAKÓW - PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH: 14.08. - 20.08 AD 2023
14.VIII. wigilia
Poniedziałek - Msza św. o godz. 18.30
15.VIII. Wniebowzięcie N.M.P.
Wtorek - Msze św o godz.8.15, 9.50
16.VIII. św. Joachima
Środa - Msza św o godz.7.20
niedziela, 13 sierpnia 2023
Kazania ks. Rafała Trytka ICR: Święci Kapłani Krakowscy
Ksiądz Rafał Trytek ICR - członek Instytutu Rzymskokatolickiego JE x. Biskupa Donalda Sanborna.
Deklaracja Doktrynalna: http://sedevacante.pl/deklaracja.php
Msze Święte:
*Kraków: http://sedevacante.pl/porzadek.php
*Wrocław: https://mszatrydencka.wroclaw.pl
*Warszawa: https://msza.waw.pl/kontakt/
Adres kontaktowy: xtrytek@sedevacante.pl
Katolickie treści: https://ultramontes.pl
Kazanie ks. Rafała Trytka wygłoszone na XI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego 13.08.2023, w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ul. Sarego 18/2.
Temat: Święci Kapłani Krakowscy
sobota, 12 sierpnia 2023
JE x. Bp Antonio de Castro Mayer: Kościół Soboru Watykańskiego II nie może być Kościołem Jezusa Chrystusa
piątek, 11 sierpnia 2023
Arcybiskup Lefebvre a sedewakantyzm – John Daly
Jednakże takie podziały nie zawsze bywają pomocne. Jeśli podzielimy królestwo zwierząt na zwierzęta dwunożne i całą resztę to znajdziemy się mylnie blisko indyków. Istnieją inne kryteria oceny. Czy arcybiskup Lefebvre dopuszczał, że sedewakantyści równie dobrze mogą mieć rację? Czy uważał ich za prawych członków Kościoła? Czy przyznał, że jego wytrwałe uznawanie Jana Pawła II bardziej wynikało z heroicznie ostrożnego wahania niż jakiegokolwiek gruntownego przeświadczenia? Czy przewidywał ogłoszenie wakatu Stolicy Apostolskiej, jeśli sytuacja się nie zmieni? Czy podkreślał, że rozstrzygnięcie kwestii czy „papieże” Vaticanum II są czy też nie są prawdziwymi papieżami pozostaje ważnym obowiązkiem, którego nie da się uniknąć? Czy uważał, że Vaticanum II było jednoznacznie schizmatyckie? Czy uważał, że Vaticanum II było jednoznacznie heretyckie? Czy sądził, że ortodoksyjna interpretacja Vaticanum II jest niemożliwa? Czy odrzucił zupełnie wszystkie soborowe reformy? Czy oświadczył, że Vaticanum II spowodował powstanie nowej, fałszywej i schizmatyckiej religii? Czy zaprzeczył, aby członkowie nowego kościoła Vaticanum II byli katolikami? Czy wątpił w ważność nowych obrzędów Mszy, święceń i konsekracji biskupich? Czy uważał, że Jan Paweł II i jego zwolennicy podlegają już ekskomunice? Czy cieszył się z faktu iż odłączył się od Kościoła Jana Pawła II? Czy świadomie angażował sedewakantystycznych profesorów do seminarium w Ecône, wyświęcał i przydzielał stanowiska sedewakantystycznemu duchowieństwu oraz wysyłał swych seminarzystów by zdobywali duszpasterskie doświadczenie u sedewakantystycznych kapłanów?
czwartek, 10 sierpnia 2023
Wakacje z Panem Bogiem
Nawet najtrudniejsza do zniesienia pogoda nie usprawiedliwia wystawiania siebie i innych na pokusy przeciw czystości. W okresie letnim nie ma również mowy o zaprzestaniu walki, jaka toczy się o duszę naszego narodu, o czym w ostatnim czasie świadczą haniebne postępki szwedzkich koncernów Volvo i IKEA – zmuszanie pracowników do godzenia się z wyjątkowo ciężkim i wołającym o pomstę do nieba grzechem przeciw naturze, jakim jest homoseksualizm. Stąd poważny obowiązek modlitwy za Ojczyznę i pracy – zgodnej z prawem – nad jej oczyszczeniem z ideologii lewicowych, liberalnych i ateistycznych.
środa, 9 sierpnia 2023
Nowy 8 (160) sierpniowy numer "Pod sztandarem Niepokalanej".
wtorek, 8 sierpnia 2023
Nigeria: I Komunia święta
poniedziałek, 7 sierpnia 2023
KRAKÓW - PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH: 7.08. - 13.08 AD 2023
7.VIII. św. Kajetana
Poniedziałek - Msza św. o godz. 18.30
8.VIII. św. Cyriaka
Wtorek - Msza św o godz.7.20
9.VIII. św. Jana Marii
Środa - Msza św o godz.7.20
niedziela, 6 sierpnia 2023
Kazania ks. Rafała Trytka ICR: Rozbić Namioty w Królestwie Niebieskim
Deklaracja Doktrynalna: http://sedevacante.pl/deklaracja.php
Msze Święte:
*Kraków: http://sedevacante.pl/porzadek.php
*Wrocław: https://mszatrydencka.wroclaw.pl
*Warszawa: https://msza.waw.pl/kontakt/
Adres kontaktowy: xtrytek@sedevacante.pl
Katolickie treści: https://ultramontes.pl
Kazanie ks. Rafała Trytka wygłoszone na Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023, w kaplicy Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ul. Sarego 18/2.
Temat: Rozbić Namioty w Królestwie Niebieskim
sobota, 5 sierpnia 2023
JE x. Bp Bede Nkamuke udzielił sakramentu chrztu
piątek, 4 sierpnia 2023
120. rocznica wyboru Papieża św. Piusa X.
Sancte Pie Decime, gloriose Patrone, ora pro nobis!
Św. Pius X został beatyfikowany 3 czerwca 1951 r. na Watykanie przez swojego następcę, papieża Piusa XII. Tam również, ten sam papież dokonał jego kanonizacji 29 maja 1954 r. Uroczystość wyniesienia na ołtarze św. Piusa X była ostatnią uroczystością kanonizacyjną głowy Kościoła katolickiego do dnia dzisiejszego.
czwartek, 3 sierpnia 2023
Ks. JOHANNES HEYNE: Wolność zatracenia - sprzeczność nauczania Vaticanum II z prawdziwą katolicką nauką
Jeśli przyglądniemy się rozwojowi sytuacji Bractwa Św. Piusa X, zwłaszcza w aspekcie ich aktualnych rozmów z Rzymem, to przekonamy się, że jedną z kwestii będących przedmiotem dyskusji jest wolność religijna. W soborowych tekstach Vaticanum II – a dokładniej, w deklaracji Dignitatis humanae – głoszona jest doktryna wolności religijnej, której nie można uznać za zgodną z katolicką tradycją.
Jeśli słyszy się termin "wolność religijna" albo czyta wyjaśnienie (na przykład: nie można używać przymusu w kwestiach religijnych) to można by sobie zadać pytanie czy w tym znaczeniu wolność religijna jest czymś złym. Czyż nie jest tą tolerancją, głoszoną i stosowaną w praktyce przez Kościół katolicki od stuleci? Poniższy artykuł wyjaśni to zagadnienie. Posługując się cytatami z Dignitatis humanae przedstawimy, co Vaticanum II rozumie poprzez wolność religijną. Przejdziemy następnie do porównania tego z przedsoborowym nauczaniem Kościoła katolickiego, w szczególności zapoznając się z tym, co Papież Pius XII powiedział na ten temat w przemówieniu do zrzeszenia katolickich prawników.
środa, 2 sierpnia 2023
Ks. JÓZEF STANISŁAW ADAMSKI SI: Kazanie na święto Najświętszej Panny Maryi Anielskiej (Porcjunkula) - Znaczenie odpustów; – ich źródła, – warunki zyskania
"Ten ubogi wołał, a Pan go wysłuchał". Ps. XXXIII, 7.
Wielkie zaiste miał serce św. Franciszek, któremu dzisiejszą bogatą w odpusty uroczystość zawdzięczamy. Sam gorącą miłością Boga płonący do tego stopnia, że w ciele swoim zasłużył nosić znamiona Bożej męki, tego tylko pragnął, by miłość ku Bogu w drugich rozpłomienić, by wszyscy z owocu męki Zbawiciela jak najpełniejsze ciągnęli korzyści.
O! jeżeli kiedy przytoczone Psalmisty słowa w pełności się ziściły, tedy najpełniejszy miały one wyraz w prośbie św. Patriarchy, Franciszka. Kiedy pewnego razu heroiczny ten "ubogi" w swym ulubionym kościółku (Porcjunkula), poświęconym czci Matki Boskiej Anielskiej, błagał za pośrednictwem Bogarodzicy o miłosierdzie dla grzeszników, ujrzał, wielką otoczonych jasnością, Jezusa i Matkę Najświętszą w towarzystwie Aniołów. Pan Jezus ujęty seraficzną jego modlitwą, popartą prośbą Matki Najświętszej, rzekł do niego: "Proś, Franciszku, o co chcesz – a otrzymasz". Otóż seraficzny ten Święty o nic dla siebie nie prosi, on, który pragnął z św. Pawłem stać się przekleństwem za braci, błaga tylko o to, by wszystkim odwiedzającym kościółek Najświętszej Panny Anielskiej, dozwolony był odpust zupełny. Chrystus Pan przychyla się do prośby sługi swego, a Franciszek św., choć wiedział, że ciężko mu będzie wyjednać u Stolicy Świętej tak rozległy odpust pod tak małym warunkiem, – jak nawiedzenie kościoła, ufny w pomoc ukochanej swej Matki Anielskiej, udaje się do Ojca Świętego Honoriusza III, który chętnie przychyla się do jego prośby.